Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

sobota, 16 lipca 2016

"Pani mnie z kimś pomyliła"- Ilona Łepkowska

Tytuł: "Pani mnie z kimś pomyliła"
Autor: Ilona Łepkowska
Wydawnictwo: MUZA
Data wydania: 18.05.2016r.
ISBN: 978-83-287-0418-3
Ilość stron: 447

     Ilona Łepkowska- "Królowa Polskich Seriali". Widziowie zawdzięczają jej m.in. takie produkcje jak: "Nie kłam kochanie", "Nigdy w życiu", "Kogel-mogel", "Och Karol", "Barwy szczęścia", "M jak Miłość" czy "Na dobre i na złe", teraz daje nam się poznać jako autorka powieści "Pani mnie z kimś pomyliła" i zdradzę Wam, że to bardzo udany debiut.
     Show-biznes od zawsze pociągał przeciętnych zjadaczy chleba i nie zapowiada się, by miało to ulec zmianie, o czym świadczy chociażby popularność wszelkiego rodzaju portali plotkarskich. Obecnie modny jest emocjonalny (i nie tylko) ekshibicjonizm. Ważne by udzielać miesięcznie dziesiątek wywiadów, wrzucać do sieci nowe selfie co godzinę, a jak taką celebrytkę zupełnym przypadkiem paparazzi złapie, kiedy w pełnym makijażu i szpilkach robi zakupy w pobliskim warzywniaku to już w ogóle hit.
      Pozostaje tylko pytanie: Czy każda gwiazda musi się do tych reguł dostosować? I gdzie postawić granicę?- Przed takim dylematem zostaje postawiona Joanna- główna bohaterka powieści "Pani mnie z kimś pomyliła"- czterdziestolatka samotnie wychowująca dorastającą córkę, ledwo wiąże koniec z końcem. Jednak pewnego dnia życie Joanny zmienia się o 180 stopni. Kobieta przez kompletny zbieg okoliczności zostaje prowadzącą nowego programu telewizyjnego. Jej kariera rozwija się w zawrotnym tempie a celebrycki świat wciąga Joannę, jednak ta zaczyna zauważać, że z dnia na dzień przestaje być sobą, a staje się jedynie dobrze wykreowanym produktem marketingowym, tylko czy na takie spostrzeżenia nie jest już za późno? I czy da się naprawić wszystkie błędy? O tym musicie przekonać się sami.

     Ilona Łepkowska jak mało kto zna zasady na jakich opiera się polski show-biznes, co udało jej się przekazać w powieści. Autorka pokazuje czytelnikom nie tylko blaski, ale również (a może przede wszystkim) cienie życia na świczniku. 
     Bardzo podoba mi się kreacja bohaterów. Joanna jest postacią wielowymiarową, przechodzi ciagłą metamorfozę, dzięki czemu nie mamy czasu na nudę. Osobiście zaintrygowała mnie również Misia- córka Joanny, która w newralgicznych momentach jest głosem rozsądku w całej tej zakręconej historii i momentami sprawia wrażenie znacznie dojrzalszej od swojej matki. 

     "Pani mnie z kimś pomyliła" to bardzo wciągająca powieść obyczajowa ukazująca kulisy tzw. "wielkiego świata", napisana z niezwykłą lekkością i pewną dozą ironii, chwilami bawi do łez, ale daje również sporo do myślenia. 
Cóż jeszcze mogę powiedzieć: Pani Ilono! Więcej takich książek prosimy! 
Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu MUZA

Książka bierze udział w wyzwaniu:
Przeczytam tyle ile mam wzrostu (+3,1 cm.)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję, za Twoją wizytę. Zostaw ślad swojej obecności...