Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

środa, 29 kwietnia 2015

Złote myśli... czyli cytaty Renaty L. Górskiej z "Za plecami anioła"

W związku z konkursem, przygotowałam dla was małą pomoc, dla tych, którzy nie znaleźli swoim źródeł, podsyłam kilka znalezionych przeze mnie cytatów, oczywiście są to tylko przykłady, możecie znaleźć swoje własne cytaty;)

1. "Jeśli żyjemy chwilą, doceniamy mocniej każdy poszczególny dzień. Nie lepiej trzymać się tego, co pewne? Co dzisiaj? Plany, zamierzenia... a życie biegnie po swojemu" 

2. "Poniekąd zakrawało to na cud, iż poznały się i znalazły porozumienie. Były przecież diametralnie różne, tak zewnętrznie, jak i pod względem temperamentu, dzieliło je pochodzenie, sytuacja rodzinna, a nawet religia. A jednak musiało istnieć coś, co połączyło je nicią przyjaźni, pomagając przezwyciężyć uprzedzenia i oddzielić cechy nieważne od ważnych" 

3. "Pewne rzeczy należało przyjąć jak dar i nie zadawać zbędnych pytań"  

4. "Nie szukali siebie, a jednak odnaleźli i już to zakrawało na cud"

5. "Nie szukali siebie, a jednak odnaleźli i już to zakrawało na cud"  

6. "Jeśli dwie osoby mają się spotkać, to nawet jak jedna pójdzie na prawo, a druga na lewo, obejdą cały świat dookoła i wpadną na siebie" 

7. "Jeżeli ktoś woli świat iluzji, to naturalne, że niechętnie słucha prawdy..."  
     
8. "Wiedziała, że zauroczenie kimś mąci postrzeganie jego, siebie oraz wszystkiego wokół.  Ryzykowało się wejście w iluzoryczną rzeczywistością pełną baniek mydlanych, fatamorgan i domków z kart. Być może nawet uzmysławiając to sobie, nie chce się już prawdy, gdyż ta nigdy nie dorówna fantazjom."

9. "Dla wielu życie jest tylko bezsensowną gmatwaniną, niczym poplątane nitki pod spodem wyszytego płótna. Dopiero gdy odwrócić je na właściwą stronę, ujawni się piękny i logiczny wzór. Okazuje się wtedy, że każdy ruch był potrzebny i czemuś służył"

10. "Próżno doszukiwać się sensu wydarzeń. One po prostu są, a nam przypada brać w nich udział. Wcześniej miotałem się, szukałem ryzyka, kpiłem z pecha i szczęścia. Teraz jestem pogodzony z życiem. Biorę je takim, jakie jest"

11. "Wyrafinowana natura wyposażyła ludzi w dwoistość, z którą nie każdy potrafi sobie poradzić. Na cóż bowiem przyda się intuicja, gdy pożądanie potrafi sprytnie ją obejść, zagłuszając ostrzeżenia ponętnymi podszeptami pokus..."

12. "Wczoraj minęło, dzisiaj jest dzisiaj, a nikt z nas nie wie, co wydarzy się jutro"

13. "Teraz wystawiono jej rachunek za miłość, dla której odrzuciła wszystkich innych, nie dając nikomu nawet szansy na przyjaźń..."

14. "Żal rodzi się z niespełnionych nadziei. Prawdziwe spojrzenie na życie uczy, że nie warto bujać w obłokach..."Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję, za Twoją wizytę. Zostaw ślad swojej obecności...