Akcja charytatywna CHRISTMAS JARS+ Book Tour

Dziś miała pojawić się nowa recenzja, ale to może poczekać. W zamian za to przychodzę do Was ze wspaniałą inicjatywą, w którą mam nadzieję, zaangażujecie się równie mocno, jak ja. 
 
Właśnie przyszła do mnie przesyłka od Wydawnictwo WAM. Z tej okazji chciałabym powiedzieć Wam o naprawdę wspaniałej akcji związanej z tą książką. 


"Szczęście do wzięcia" to książka, która rozpoczęła w Stanach Zjednoczonych jedną z najpiękniejszych akcji charytatywnych- Christmas Jars- Ludzie zbierają do słoiczków drobne kwoty i przed Bożym Narodzeniem przekazują je potrzebującym.
W tym roku Wydawnictwo Wam wprowadziło książkę na nasz rodzimy rynek i w związku z tym, również w Polsce ruszyła inicjatywa Christmas Jars. Wydawnictwo WAM chce wesprzeć czytelnictwo wśród dzieci niewidomych. Każdy z nas może pomóc wychowankom Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie.


Dziś, w czasach kiedy czytelnictwo w Polsce kuleje, ciągle są ludzie, którzy kochają czytać, a jednak nie mogą tego robić. Dzieci niewidome, z oczywistych względów, nie mogą czytać książek w taki sposób jak my i niestety nie możemy nic z tym zrobić. Często nie mają możliwości czytać nawet książek brajlowskich, ponieważ są poza ich zasięgiem finansowym! Przykładowa powieść dla młodzieży w wydaniu brajlowskim to kilka grubych tomów – koszt wyprodukowania każdego z nich to około 170 złotych, więc cała książka (jedna!) to wydatek rzędu 1000 złotych!!!
MOŻEMY POMÓC!

W jaki sposób? 


Aż do Świąt Bożego Narodzenia odkładaj np. do słoika drobne kwoty, które zostaną Ci np. z zakupów, a następnie wpłać je na konto Stowarzyszenia Nadzieja (nr konta: 15 1240 4461 1111 0000 4661 0607). Oprócz środków zebranych przez Was Wydawnictwo WAM dodatkowo przekaże Ośrodkowi równowartość tej kwoty (nie mniej niż 1000 zł i nie więcej niż 5000 zł). Całość zgromadzonych w ten sposób środków zostanie wykorzystana na zakup książek brajlowskich do biblioteki Ośrodka.

Szczegóły i regulamin akcji: www.deon.pl/szczesciedowziecia

Mam dla Was jeszcze jedną możliwość pomocy przy akcji. Mianowicie razem z Wydawnictwem WAM organizuję Book Tour z książką "Szczęście do wzięcia" (wybaczcie, że ogłaszam Book Tour przed pojawieniem się recenzji, ale do Świąt mamy już tylko 2 miesiące, więc liczy się każdy dzień:)). 
Aby zostać uczestnikiem Book Tour proszę zgłosić się w komentarzu i zostawić swój adres mailowy. 
Nie każę Wam obserwować mojego bloga, bo nie o to chodzi w tej akcji, jednak każda osoba, która w ramach BookTour otrzyma książkę musi na swoim blogu opublikować jej recenzje wraz z informacją o akcji i sposobie w jaki można przekazać pieniądze. 
Czas jaki daję na przeczytanie książki to max. 1,5 tygodnia. Recenzja może pojawić się później, ale po określonym czasie chciałabym, żeby książka poszła dalej w świat. 
Tak naprawdę jest to lektura na jeden wieczór: mały format, 160 stron, więc myślę, że nikt nie powinien mieć problemu ze zmieszczeniem się w terminie. 
Oczywiście na stronie oznaczonej nagłówkiem BookTour wpisujecie swoje imię bądź nick i adres bloga. Po otrzymaniu książki proszę o wiadomość na maila: sandra.galka94@gmail.com wtedy podam adres kolejnej osoby w kolejce. 
Book Tour kończy się z dniem zakończenia akcji, tj. w pierwszy Dzień Bożego Narodzenia.
Dodatkowo, zachęcam wszystkich do umieszczania baneru akcji na swoich blogach;)
 
Mam olbrzymią nadzieję, że staniecie na wysokości zadania i bez względu na to, co zazwyczaj czytacie, będziecie chcieli wziąć udział w akcji, bo warto;)  

http://www.deon.pl/szczesciedowziecia

30 komentarzy:

 1. Z wielką chęcią przyłącze się do tej akcji :)
  E-mail : tajemniczeksiazki@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Akcja może i piękna, ale poczytaj sobie ten wpis: http://rozneczytanie.blogspot.com/2015/10/o-akcji-promujacej-szczescie-do-wziecia.html
  W Book Tourze wezmę udział, jestem ciekawa tej książeczki ^^ A zresztą, wiesz, że uwielbiam takie akcje :)
  Kitty Ailla, dausia_s@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwsze co zrobiłam, po otrzymaniu maila od wydawnictwa, to przeczytałam regulamin i znam te warunki. Pewnie każdy może powiedzieć, że wyciskacz łez, że na siłę, że są audiobooki itd. ale jak dla mnie jest to szukanie dziury w całym, bo o ile mogę zrozumieć, że komuś nie podoba się regulamin ( i ma do tego prawo) to określenia w stylu "Nie wszystkie dzieci są wspierane" itd. to gruba przesada, bo każda akcja spiera jakieś konkretne osoby, stowarzyszenie itd. i jak dla mnie jest to oczywiste, że całego świata się nie zbawi. Podobnie jak nie podoba mi się apel autorki bloga już w pierwszym zdaniu: "Proszę, nie wspierajcie tej akcji, z takim regulaminem jaki obecnie funkcjonuje" każdy kto jest akcją zainteresowany ma prawo sam zdecydować czy zasady mu odpowiadają czy też nie, więc akurat z tym postem autorki kompletnie się nie zgadzam. A co do Book Tour to odezwę się na maila;)

   Usuń
 3. Ogromnie dziękuję za informacje ;)
  Oczywiście zgłaszam się ;)
  irena.bujak28071988@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzę, że dostałaś moją wiadomość;) Super, odezwę się na maila w przyszłym tygodniu;)

   Usuń
 4. Świetny pomysł! Zgłaszam się z ogromną przyjemnością!
  kaleksandra@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajna akcja, jeszcze przemyślę sprawę, ale myślę, że sama wezmę udział ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Do Book Tour się niestety nie zgłoszę, bo po prostu mam teraz za duży stos do czytania i wiem, że ciężko by mi było wyrobić się czasowo. Ale do akcji chętnie się przyłączę - wysyłając uzbieraną kwotę lub wspominając o akcji na FB. :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super, będę wdzięczna;) W końcu o to chodzi w tej akcji;)

   Usuń
 7. Ciekawa akcja. Niestety do Book Tour nie zgłoszę się, bo mam za dużo innych zobowiązań i prywatnych i zawodowych..

  OdpowiedzUsuń
 8. Super sprawa z tą akcją :)

  nominowałam Cię do Liebster Blog Award ---> http://postcrossinganiszon.blogspot.com/2015/10/poznanie-innych-i-poznanie-siebie-to.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za nominację;) A co do akcji to zapraszam to wzięcia udziału, nie musisz pisać recenzji, bo drugi book tour rusza na facebooku, dla osób, które nie prowadzą blogów książkowych. Wystarczy dołączyć do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/170326193313423/

   Usuń
 9. Akcja charytatywna jest fantastyczna i mam nadzieję, że wiele osób ją wspomoże :)
  Co do Book Tour... Książkę już przeczytałam więc siłą rzeczy, nie wezmę w nim udziału...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widziałam właśnie, pamiętam Twoją recenzję:)
   Też mam nadzieję, że wspólnymi siłami uda Nam się pomóc tym dzieciom, bo akcja jest naprawdę piękna;)

   Usuń
 10. A ja chętnie wezmę udział w akcji. To fajna sprawa móc zrobić coś dla kogoś tak po prostu. :)

  monwilc@gmail.com

  Mońcia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie, że tak, akcja jest świetna:) Dziękuję za zgłoszenie, odezwę się na maila;)

   Usuń
 11. Odpowiedzi
  1. Dziękuję za zgłoszenie;) Odezwę się na maila ;)

   Usuń
 12. Ja też chcę!!! anies2@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. Ze względu na brak czasu niestety nie przyłączę się to akcji, ale z pewnością książkę i tak upoluję i przeczytam. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście dziękuję za zaproszenie! Mam nadzieję, że uda się kupić dzieciakom dużo nowych książek. :)

   Usuń
  2. Też mam taką nadzieję;) A książkę gorąco polecam;)

   Usuń

Dziękuję, za Twoją wizytę. Zostaw ślad swojej obecności...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
zBLOGowani.pl

Copyright © 2014 Książkoholiczka94 , Blogger