"Ucieczka z kraju kobiet"- Dominik Wang

     

    Wyobrażacie sobie świat, w którym żyją same kobiety? Wydaje Wam się do nieco abstrakcyjne? Cóż, przekonajcie się zatem, co proponuje nam w swojej książce Dominik Wang.

     "Jest rok 314. Tyle lat minęło, odkąd został wprowadzony jedyny właściwy porządek społeczny,
w którym kobiety zyskały należne im miejsce. Pożegnano się z zakłamaną męską HIStorią, teraz to kobiety tworzą prawdziwą wersję dziejów - HERstorię!

Mężczyźni są ginącym gatunkiem, przeciętna obywatelka może obejrzeć pojedyncze męskie okazy tylko w zoo. Tam trafiają ci, którzy mieli odrobinę szczęścia, ponieważ mógł ich spotkać dużo gorszy los. Mężczyźni nie są bowiem warci tego, żeby na co dzień zaprzątać sobie nimi kobiece głowy.

Lecz nie wszystkie kobiety myślą w ten sposób. Dziewczęta z tajnej organizacji Wolny Świat
pragną innego życia – na mitycznym Archipelagu Wysp Szczęśliwych, gdzie podobno obie płci żyją ze sobą w harmonii i miłości."

     Dominik Wang wykreował świat kobiet, rządzony przez kobiety i dla kobiet. Jednak daleko mu do raju. Uczennice należące do tajnej organizacji postanawiają uwolnić mężczyzn z zoo i przy pomocy kurierki i sterniczki, uciec z nimi na mityczny Archipelag Wysp Szczęśliwych. Tylko czy owe wyspy rzeczywiście są tak cudowną krainą? Tego Wam nie zdradzę;)

     Muszę przyznać szczerze, że miałam olbrzymi problem z oceną tej książki. Od samego początku zaintrygowała mnie tematyka, gdyż jest to historia zupełnie inna od wszystkiego, co dotychczas czytałam i według mnie ma olbrzymi potencjał, jednak moim zdaniem niestety nie do końca wykorzystany. 

     To, co najbardziej przeszkadzało mi w powieści i jednocześnie bardzo utrudniało lekturę, to olbrzymia ilość zbędnych opisów. Książka nie jest zbyt obszerna- liczy sobie zaledwie nieco ponad 200 stron i wydawać by się mogło, że w tak niewielkiej objętości powinna znaleźć się sama kwintesencja powieści, jeden główny wątek, kilka najważniejszych postaci, wartka akcja i mocne zakończenie- tak moim zdaniem powinno to wyglądać. Niestety rzeczywistość nie jest tak kolorowa. Owszem wątek główny jest konkretny i mocno zarysowany, bohaterów też jest kilku najważniejszych, tylko problem polega na tym, że są oni bardzo nijacy. Mam wrażenie,  że najbardziej wyrazistymi postaciami są sterniczka i kurierka, pozostali bohaterowie w zasadzie zlewają się w jedną masę bez wyrazistego charakteru. 

     "Ucieczka z kraju kobiet" to niezwykle interesująca, nieco kontrowersyjna, ale intrygująca książka, z olbrzymim potencjałem, jednak- moim zdaniem- potencjałem niewykorzystanym. Tematyka daje duże pole do popisu dla autora, jednak kreacja bohaterów i zbyt obszerne opisy są czymś, nad czym zdecydowanie trzeba by popracować...


Tytuł: "Ucieczka z kraju kobiet"
Autor: Dominik Wang
Wydawnictwo: AlterNatywne
Data wydania: 08.11.2019 r.
Ilość stron: 220
ISBN: 9788395052361

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję, za Twoją wizytę. Zostaw ślad swojej obecności...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Książkoholiczka94 , Blogger