"Zagubione życie"- Piotr Podgórski

"Ludzie uciekają przed sobą, przed tymi, których kochają. Nie dają sobie szansy na miłość. A tak nie wolno. Nie można jej, ot tak, od siebie odepchnąć."

Tytuł: "Zagubione życie"
Autor: Piotr Podgórski
Wydawnictwo:Lucky
Data wydania: 21.09.2018r.
Ilość stron: 335
ISBN: 978-83-65351-73-9
     

     Jesteście pewni Waszego życia? Bliskich? Rodziny? Przyjaciół? Znacie ich na wylot i ufacie bezgranicznie? A może nie raz okazało się, że ludzie, za których dalibyście uciąć sobie rękę w rzeczywistości wcale nie są tymi, za kogo ich uważaliście? Jeżeli tak, to z pewnością świetnie zrozumiecie Jolę- bohaterkę najnowszej książki Piotra Podgórskiego pt."Zagubione życie". 
     Jolanta to dojrzała kobieta, matka i żona, która żyje w złotej klatce. W przeszłości los jej nie oszczędzał: jej pierwszy mąż zniknął z dnia na dzień, gdy kobieta była w ciąży i przez ćwierć wieku nie pojawił się żaden ślad, świadczący o tym, że mężczyzna żyje. Czytelnicy poznają Jolę blisko dwadzieścia lat po tych wydarzeniach, kiedy to jest już żoną innego mężczyzny- biznesmena Szymona, a jej syn studiuje w Krakowie. Wydawać by się mogło, że wiedzie idealne życie, przynajmniej do czasu kiedy dowiaduje się o romansie swojego męża. Kolejne wydarzenia w jej życiu to pasmo nieszczęść, kiedy to Jola dowiaduje się, że całe jej dotychczasowe życie było jedną wielką mistyfikacją. 
     Na szczęście, kiedy wydawało jej się, że została ze wszystkim sama, niespodziewanie okazało się, że może liczyć na wsparcie sąsiada, o którego istnieniu dotychczas nie miała pojęcia.
  Jak potoczą się losy kobiety i czy uda jej się stanąć na nogi? Tego Wam nie zdradzę, ale pewne jest, że zarówno przeszłość, jak i teraźniejszość spłatają jej niezłego figla i wywrócą jej życie do góry nogami. 

     "Zagubione życie" to powieść obyczajowa z szeroko rozwiniętym wątkiem kryminalno-sensacyjnym. Głowna bohaterka zostaje wciągnięta w wir intryg, których sama nie jest świadoma i nieco nieudolnie błądzi przez dłuższy czas nie dopuszczając do swojej świadomości oczywistych sygnałów, dopiero prawda powiedziana prosto w oczy działa na nią jak kubeł zimnej wody i sprawia, że kobieta zaczyna łączyć fakty i uzmysławia sobie pozycję, w jakiej aktualnie się znajduje. 

     Piotr Podgórski bardzo sprawnie operuje piórem, nadając całości lekki, niezobowiązujący ton. Nie próbuje na siłę skrywać przed czytelnikami tajemnic z życia bohaterki, ale też nie mówi o nich wprost, za to potrafi zasiać ziarno niepewności, dzięki któremu czytelnik zaczyna zastanawiać się, analizować aż w końcu dochodzi do odpowiednich wniosków, bo tak naprawdę już od samego początku, kiedy główna bohaterka jest szczęśliwa i wydaje jej się, że ma całkiem udane życie, czytelnik już zaczyna czuć, że coś tutaj nie gra i z biegiem czasu tylko się w tym przekonaniu utwierdza. 

      "Zagubione życie" to bardzo nieoczywista, jednak mimo wszystko optymistyczna opowieść o tym, jak przewrotny jest los i jakie potrafi płatać figle, ale także o tym, że po każdej burzy wychodzi słońce i, że zawsze warto dać sobie szansę na szczęście, trzeba tylko (albo aż) walczyć o swoje. 
                                             Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu Lucky 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję, za Twoją wizytę. Zostaw ślad swojej obecności...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
zBLOGowani.pl

Copyright © 2014 Książkoholiczka94 , Blogger