"Historia kotem się toczy"- Renata L. Górska


 1000 myśli w głowie na temat książki, którą właśnie skończyłam czytać...
Przed wami:
Renata L. Górska i "Historia kotem się toczy"

Nie będę wam streszczać całej książki, gdyż zajęłoby mi to wieki, a nie o to tu chodzi, dla chętnych podaję na końcu wpisu link do strony książki na lubimyczytac.pl gdzie możecie dokładnie przeczytać o czym jest książka.

Słowem wstępu: Książka, wbrew temu co do tej pory pojawiało się na blogu, nie jest kryminałem! Bohaterką jest Ada Gawron- kobieta koło 40 lat, matka 2 dorosłych córek-bliźniaczek, jej mąż zostawił ją dla innej, a niedługo potem zmarł. Ada mieszka w Krakowie i powoli doszła do siebie po stracie męża, gdy nagle musi zająć się chorą teściową, z którą nie odzywała się od 10 lat. Z dnia na dzień porzuca swoje miasto by zamieszkać w malutki Kasztelanowie. Chodź na pierwszy rzut oka kompletnie tam nie pasuje, to z czasem zaczyna podobać jej się nowe otoczenie, a jej życie zmienia się o 180 stopni.

Ja ze swojej strony powiem wam jedno: Będąc na mniej więcej 100 str, miałam już napisany wstęp do tego wpisu, wylałam tam wszystkie swoje żale, że zapowiedź była ciekawa, a treść zupełnie od niej odbiega, że inaczej ją sobie wyobrażałam, że nie warto, że ciężko przebrnąć itd... jakieś 15 minut temu skończyłam czytać książkę, a wstęp? Wyrzuciłam do kosza...

Faktycznie, pierwsze 100 stron jest nieco nużące, za to kolejne 270 wynagradza wszystko, jest wątek sensacyjny, jest piękny przegląd kobiecej psychiki, jest romans ale i wiele dialogów z przymrużeniem oka. I najważniejsze: książka zaskakuje, zakończenie jest kompletnie abstrakcyjne w porównaniu to całości, naprawdę pogratuluję osobie, która w połowie lektury domyśli się zakończenia
Ostatnie mniej więcej 50 stron czyta się z szeroko otwartymi oczami i opadającą szczęką... Zaskakujące, piękne, wzruszające, wyczerpujące temat... nie mam pytań.

PS: Niech najlepszą zachętą będzie dla was fakt, że od razu po przeczytani książki dorwałam się do komputera, żeby przelać na klawiaturę wszystkie swoje odczucia na temat lektury.

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/199343/historia-kotem-sie-toczy
2 komentarze:

  1. Ja po raz pierwszy czytałam ją w wordzie na komputerze, ale było warto <3

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Uwielbiam twórczość p. Górskiej. "Za plecami anioła" jest jeszcze lepsza:)

      Usuń

Dziękuję, za Twoją wizytę. Zostaw ślad swojej obecności...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
zBLOGowani.pl

Copyright © 2014 Książkoholiczka94 , Blogger