"Księżniczka z lodu"- Camilla Läckberg

Moi drodzy,
dziś chciałabym przedstawić wam serię kryminałów szwedzkiej pisarki Camilli Läckberg.
Moje pierwsze zetknięcie z tą autorką było kompletną tragedią (ale o tym innym razem), sięgnięcie po „Księżniczkę z lodu” czyli pierwszy tom serii, było z mojej strony ostatnią szansą dla „księżniczki szwedzkiego kryminału” i nie rozczarowałam się.
Książkę skończyłam czytać zaledwie 2 tygodnie temu, więc moje wrażenia są jeszcze dość świeże.

Akcja „Księżniczki z lodu” toczy się w Fjällbace- małej miejscowości u wybrzeży Szwecji.
Głowna bohaterka to Erica Falck- pisarka, skupiająca się na pisani biografii, do rodzinnej miejscowości ściągnęły ją sprawy rodzinne, a mianowicie, porządkowanie spraw po zmarłych rodzicach.
Historia nabiera rozpędu, kiedy w tej małej, spokojnej miejscowości dochodzi do morderstwa. Ginie przyjaciółka Erici z dzieciństwa, z którą od lat nie miała kontaktu. Sprawę morderstwa bada Patrik Hedström- znajomy Erici z młodości, który w przeszłości skrycie się w niej podkochiwał, spotkanie po latach sprawi, że między nimi ponownie zaiskrzy, a Erica będzie próbowała pomóc w odnalezieniu mordercy byłej przyjaciółki. Okazuje się, że sprawa staje się coraz bardziej zagmatwana, w całą historię zamieszana jest najbogatsza rodzina w okolicy a także miejscowy pijak oraz...przyjaciel Erici, a motywów zbrodni trzeba szukać aż 20 lat wstecz.

Książka naprawdę wciąga, nie ma chwili znudzenia, jednocześnie wymaga od czytelnika nieco skupienia, by nie zagubić się w labiryncie wątków i relacji. Czytając ją, co chwilę w mojej głowie pojawiały się nowe pomysły na to, kto jest mordercą, jednak równie szybko okazywało się, że bardzo szybko zaczęły się wykluczać. Naprawdę czytając „Księżniczkę...” nie sposób wpaść na zakończenie, jakie zaplanowała autorka.
Po jej przeczytaniu zaczęłam rozumieć skąd ten zachwyt nad Camillą Läckberg, gdyż sama jest nią oczarowana, od razu poleciałam do biblioteki po kolejny tom, także relacja niebawem.

A czy ktoś z was zetknął się z tą serią? Jak wrażenia?

2 komentarze:

  1. Mi też bardzo się podobała i do samego końca nie wiedziałam kto ją zabił.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, za Twoją wizytę. Zostaw ślad swojej obecności...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Książkoholiczka94 , Blogger